JBL Keşif Gezisi 2009 Brezilya

Sonuçlar

Lüks ve UV ölçümlerine kadar her türlü sonucu gösteren tablolara buradan ulaşabilirsiniz. Su testleri JBL su testleri ve elektronik ölçüm cihazlarıyla yapıldı. Su altındaki lüks ölçümleri bir lüks ölçüm cihazının su geçirmez sondası aracılığıyla gerçekleştirildi.

Işık ölçümleri

Tarih Yer Saat
Yerel saat
Bulutluluk Lüks UV-A
mW/cm2
UV-B
mW/cm2
Fotonlar
mmol/cm2
30.04.2009 Rio Negro 07:00 bulutlu 5.700 0,2 0 arızalı
28.04.2009 09:00 hafif bulutlu 47.000 1,3 0,04 700
29.04.2009 10:00 parçalı bulutlu 40.000 1,9 0,06 793
27.04.2009 11:30 hafif bulutlu 36.200 1,5 0,05 587
29.04.2009 12:00 bulutlu 32.600 2,2 0,09 707
27.04.2009 13:00 yağmurlu 6.100 0,2 0 134
30.04.2009 15:40 hafif bulutlu 101.000 1 0,03 defekt
29.04.2009 16:00 bulutlu 5.200 0,3 0 91
27.04.2009 17:00 yağmur başl. 7.400 0,2 0 143
29.04.2009 18:00 bulutlu 184 0 0 77
27.04.2009 Rio Negro 11:00 bulutsuz 90.800
27.04.2009 12:00 bulutsuz 113.000 8,3 0,27 1800

Karada yapılan lüks ölçümleri

Karada yapılan UV-A ve UV-B ölçümleri

Cayman Gölü'nde su altında yapılan lüks ölçümleri

Tarih
Su altı ölçümleri
Yer Saat
Yerel saat
Bulutluluk Lüks Fotonlar
in mmol/cm2
Suyun derinliği
cm olarak
29.04.2009 Cayman Gölü 07:00 hafif bulutlu 14.300 282 0
9.400 209 10
6.200 94 20

Piranha Gölü'nde su altında yapılan lüks ölçümleri

Tarih
Unterwassermessungen
Yer Saat
Yerel saat
Bulutluluk Lüks Su derinliği
cm olarak
04.05.2009 Piranha Gölü 14:15 bulutsuz 93.900 0
72.800 5
64.600 20
59.000 50
32.500 100
10.500 200
2.500 300

Tatlı suda su altı lüks ölçümleri

Rio Jauaperi'de su altında yapılan lüks ölçümleri

Tarih
Su altı ölçümleri
Yer Saat
Yerel saat
Bulutluluk Lüks Su derinliği
cm olarak
28.04.2009 Rio Jauaperi 14:00 bulutsuz 30.000 0
26.000 5
20.000 10
17.000 20
15.000 30
12.000 50
7.800 100
2.000 200

İlha Bella'da su altında (deniz suyu) yapılan lüks ölçümleri

Tarih
Su altı ölçümleri
Yer Saat
Yerel saat
Bulutluluk Lüks Su derinliği
cm olarak
07.05.2009 Ilha Bella 16:30 bulutsuz 42.800 0
22.000 10
13.200 50
6.600 100

Su altı lüks ölçümleri (tatlı su ve deniz suyu)

Sıcaklık ve nem

Tarih Yer Saat Bulutluluk Sıcaklık
°C olarak
bağıl nem
% olarak
28.04.2009Rio Jauaperi20:08bulutlu2881
28.04.200921:08bulutlu2590
28.04.200922:08bulutlu2590
28.04.200923:08bulutlu2591
29.04.200900:08bulutlu2591
29.04.200901:08bulutlu2588
29.04.200902:08yağmurlu2592
29.04.200903:08bulutlu2492
29.04.200904:08bulutlu2392
29.04.200905:08bulutlu2392
29.04.200906:08bulutlu2392
29.04.200907:08bulutlu2386
29.04.200910:08bulutlu2872
30.04.2009Rio Negro12:00parçalı bulutlu3058
30.04.200915:00bulutlu2862
30.04.200916:00bulutlu2680
30.04.200918:00bulutlu2583

Karada yapılan sıcaklık ve nem ölçümleri

İncelenen suların su değerleri

YerSu tipiAySu sıcaklığıYoğunlukİletkenlik KHpHOksijen
°C olarakµS/cm olarak° dKH% / mg/l
Rio Negro (Barcelos yöresi)Siyah suNisan30,31604,5%72,40
Rio BrancoBeyaz suNisan301906,5%60
Rio JauaperiBerrak suNisan26,3804,5
Cayman LakeBerrak suNisan27,81206,01
Rio Negro (Manaus yöresi)Siyah suNisan28,91005,16%33
Rio Negro-SolimoesKarışık suNisan281,55,5
SolimoesBeyaz suNisan27,98326,5%49
Piranha-See, Nobres yöresiBerrak suMayıs28,9388117,31%41
Reino Encatado, Nobres yöresiBerrak suMayıs27385
Rio Aquarium, Nobres yöresiBerrak suMayıs27356107,38%43
Atlantik Okyanusu, Ilha Bella yöresiDeniz suyuMayıs251,02351,2 mS78
YerDemirSilikatlarFosfatNitratMagnezyumKalsiyum
mg/lmg/lmg/lmg/lmg/lmg/l
Rio Negro (Barcelos yöresi)
Rio Branco
Rio Jauaperi
Cayman Lake
Rio Negro (Manaus yöresi)6-800
Rio Negro-Solimoes> 600
Solimoes
Piranha Gölü, Nobres yöresi
Reino Encatado, Nobres yöresi< 0,05
Rio Aquarium Nobres yöresi
Atlantik Okyanusu Ilha Bella yöresi00,2001260440

Rio Negro'da farklı derinliklerde yapılan su ölçümleri

OrtSıcaklıkpHOksijen
Rio NegroSiyah su27.04.2009°C%
Yüzey29,44,6342
4,5 m derinlikte29,24,5542
7,0 m derinlikte29,34,6040

Devam etmeden önce çerezler hakkında kısa bir bilgi notu

JBL Ana Sayfası, size tam işlevsellik ve birçok hizmet sunmak için çeşitli çerez türleri de kullanır: Bu web sitesini ziyaret ettiğinizde her şeyin çalışmasını sağlamak için teknik ve işlevsel çerezlere ihtiyacımız vardır. Çerezleri pazarlama amacıyla da kullanıyoruz. Bu, kapsamlı sitemizi tekrar ziyaret ettiğinizde sizi tanımamızı, kampanyalarımızın başarısını ölçebilmemizi ve kişiselleştirme çerezlerinin size, web sitemizin dışında bile, ihtiyaçlarınıza göre uyarlanmış, bireysel ve doğrudan hitap etmemize izin vermesini sağlar. Hangi çerezlere izin verdiğinizi ve hangilerine izin vermediğinizi istediğiniz zaman (daha sonraki bir tarihte bile) belirleyebilirsiniz (bununla ilgili daha fazla bilgiyi "Ayarları değiştir" bölümünde bulabilirsiniz).

16 yaşından büyük müsünüz? O halde "Kabul ediyorum" diyerek çerez kullanımını onaylayın ve işlemlerinize devam edin.

Çerez ayarlarınızı seçin

Teknik ve işlevsel çerezler sitemizi ziyaret ettiğinizde her şeyin çalışması için gereklidir.
Pazarlama çerezleri ile sayfalarımız sizi tanır ve kampanyalarımızın başarısını ölçebiliriz.